mike-kononov-171499
Candidate experience Employer branding Rekrutacja

Rekruterze, oto dlaczego Traffit to więcej niż ATS

System ATS (applicant tracking system) ułatwia życie rekruterom i stał się w ostatnich latach niezbędnym narzędziem każdego dnia pracy. Traffit z założenia nie ma być jednak kolejnym systemem, do którego codziennie logować ma się rekruter – a miejscem, gdzie skupiają i łączą się wszystkie niezbędne narzędzia jego pracy:

 • mail – zintegruj z nim swojego maila, a będziesz mógł odbierać i wysyłać wiadomości oraz spersonalizowane powiadomienia.
 • kalendarz – dodawaj wydarzenia do kalendarza prosto z Traffit-a
 • LinkedIn i GoldenLine – dodawaj kandydatów bezpośrednio z tych portali za pomocą naszej wtyczki

Traffit to jednak coś więcej niż ATS – szczególnie, jeśli prowadzisz rekrutacje dla swoich klientów. Wystarczy jedno kliknięcie by uruchomić moduł Klienci i wszystkie dobrodziejstwa z niego wynikające! W jaki sposób Traffit może stać się również Twoim CRM-em?

 

POWIĄZANE KLIENTÓW Z REKRUTACJAMI

W module Klienci możesz dodawać klientów, przypisywać im rekrutacje i osoby odpowiedzialne (rekruterów) z Twojej firmy. Na profilu każdego z klientów widoczne będą prowadzone dla niego rekrutacje, kontakty odnotowane przez ich opiekunów oraz zaplanowane spotkania. Teraz nie będziesz potrzebował dodatkowego CRM-a, w Trafficie znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne do zarządzanie bazą klientów:

 • Osoby kontaktowe z firmy – Traffit pozwala Ci na zarządzanie listą osób kontaktów, szybkie dodawanie spotkań do kalendarza, wysyłanie do nich maili,
 • Rekrutacje – tu możesz sprawdzić listę rekrutacji prowadzonych dla klienta oraz dodać nową. Oczywiście, również przy każdej rekrutacji w Trafficie będzie widoczna informacja o kliencie, dla którego jest prowadzona. W zakładce Kandydaci zobaczysz listę kandydatów przypisanych do rekrutacji dla tego klienta.
 • Umowy / Pliki – gdzie możesz dołączyć np. umowę z klientów tak, aby rekruter mógł w każdej chwili sprawdzić jej szczegółowe warunki,
 • Aktywności sprzedażowe – czyli kontakty mailowe i telefoniczne z klientami, również tymi potencjalnymi. Pozwoli Ci to zbadać zaangażowanie poszczególnych rekruterów (o czym więcej w części Raporty).
 • Oddziały firmy klienta, których lista pozwoli Ci na przesyłanie spersonalizowanych wiadomości, np. zaproszeń na spotkanie z dokładnym adresem oddziału firmy klienta.

 

klienci

 

RAPORTOWANIE I ANALIZA DZIAŁAŃ SPRZEDAŻOWYCH

aktywnosc-usera

 

Wspomniana wcześniej zakładka Aktywności sprzedażowe przy kliencie pozwoli Ci ocenić zaangażowanie w pozyskiwanie i utrzymywanie relacji z nim.

Dodatkowo możesz sprawdzić działania poszczególnych użytkowników z podziałem na dni, wchodząc na profil użytkownika – zakładka Aktywność pokaże Ci działania związane z klientami.

Najważniejsze jest jednak to, co prezentujemy w zakładce Raporty –> Użytkownicy, gdzie dla wybranego zakresu czasowego możesz sprawdzić aktywności użytkowników związane z Klientami. Widoczna tam będzie liczba dodanych klientów, dodanych osób kontaktowych oraz aktywności sprzedażowych każdego z nich:

aktywnosci

 

UDOSTĘPNIANIE PROFILI KANDYDATÓW

W każdej chwili możesz utworzyć swojemu klientowi konto gościa (tu znajdziesz instrukcję, jak to zrobić) – ilość kont gości w Twoim Trafficie jest nieograniczona! Dzięki temu możesz udostępniać swoim klientom profile kandydatów w ich rekrutacji do oceny.

Twojemu klientowi – po utworzeniu mu konta gościa – możesz za jednym kliknięciem w Trafficie udostępniać linki z profilami kandydatów do oceny i zapoznania się:

screen-gosc

Klient, dla którego właśnie rekrutujesz, może:

 • zapoznać się z CV kandydata
 • zobaczyć notatki i oceny innych użytkowników mających dostęp do tej rekrutacji
 • dodać swoje notatki do profilu i ocenić kandydata (kciuki w górę lub kciuk w dół oraz ocena w skali 1-5)
 • otagować kandydata

 

DBANIE O CANDIDATE EXPERIENCE 

O candidate experience dbać można nie tylko w trakcie rozmowy i umawiając się na nią, ale też (a może przede wszystkim?) po zakończeniu rekrutacji. Jak to robić? Opisaliśmy to szeroko w tym wpisie, ale konkluzja jest z niego prosta:

 • szanuj kandydata i jego czas
 • podawaj przyczynę odrzucenia
 • pozostań z kandydatem w kontakcie

Traffit pomoże Ci zrealizować wszystkie te 3 punkty 🙂 Oprócz dostarczania Twoim klientom najlepszych pracowników możesz im też zagwarantować doskonałe candidate experience dzięki spersonalizowanym wiadomościom, które możesz wysyłać łatwo do całych grup kandydatów, np. do wszystkich których przeniosłeś na status Odrzucony:

mail-do-kandydata

 

Nieważne, czy prowadzisz rekrutacje wewnętrzne, czy rekrutujesz dla swoich klientów – Traffit jest zawsze idealnym rozwiązaniem 🙂

____________________________________________________________________________________________________

Masz jakieś pytania odnośnie Traffit? Czuj się swobodnie i zadawaj je nam na livechat lub mailowo. Jesteśmy po to aby ułatwiać Twoją pracę, dlatego chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Jesteś rekruterem w swojej firmie lub pracujesz w agencji pracy  i chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

Komentarze

komentarzy

You Might Also Like